Doporučení pro začátek vaši cesty

Když se vám nedaří, přináší to nepříjemné pocity. Nemusí to být však o nic méně přínosné, než když máte zrovna období plné úspěchů. Dokonce se obvykle naučíte víc ze subjektivně vnímaných „nezdarů“ než z domnělých „úspěchů“. Každá situace, v níž nesplníte svá vlastní očekávání, je příležitostí k tomu, abyste se naučili něco důležitého o tomto životě i o sobě.

Chápu, že sami sebe nechceme trápit a velmi vám rozumím, když trpíte. Nyní vám prozradím, co mě posunulo o kus vpřed.

 

5 doporučení na začátek vaší cesty!

  1. Každý žije jen svými starostmi, neřeší vás. Při vzniku problému si neberte slova druhých tolik k srdci. Podle průzkumů – po 10 min. od střetu – druhý člověk myslí z 99 % úplně na něco jiného. Na sebe, na sebe a …
  2. Odpouštejte. Odpuštení neděláte kvůli druhým, ale kvůli sobě. Nemusíte souhlasit s tím, co vám druzí provedli. Nebezpečné je se topit v lítosti a v marastu vlastních emocí…
  3. Pochvalte se aspoň jedenkrát denně. Nikdo to za vás neudělá.
  4. Projevujte svobodně vaše emoce. Pláč, hněv… radost. Buďte opravdový. Víte, že hněvem prokazujete druhému úctu? Každý pozná, že za tím stojí upřímnost a vaše snaha.
  5. Nezapomínejte se smát dobrým vtipům. Humor je úžasný! „Je životně důležité učit se smát sami sobě.“ Když se naučíte smát se svým nezdarům, záhy budete schopni obrátit subjektivně zlé situace v příležitosti naučit se něčemu o absurditě lidského chování, zvláště pak toho svého! Společný smích dokáže dělat zázraky. Smích působí smrt zoufalství.

 

Článkem provázel Honza Tesař

Profile photo of Honza

Honza

Osobní kouč a konzultant

Komentáře