Kdo je nejvhodnějším terapeutem?

Podle čeho byste si vybírali svého terapeuta?

Já bych šel za odborníkem a také mám zkušenost s některými talentovanými laickými terapeuty. Přemýšlím o tom roky a vím, že existují lidé, kteří jsou typem klasických lehčích pacientů (klientů) a budou velmi dobře vědět, co prožíváte a jak vám pomoci. Prošli si několika zkouškami, Psychologie úzkostípřesto někteří vytrvali a našli svůj klid a vnitřní spokojenost. Mají dostatek pokory, umí se vcítit a nemají motivaci si něco na někom ventilovat.

Přijali byste takového člověka, jenž si vyřešil své problémy, za svého terapeuta? Není to přeci jenom riziko?

Nevím, jestli se mnou budete souhlasit, ale já bych osobně kromě vyzkoušených profesionálních odborníků vyhledával i nějakou svépomocnou skupinu laiků, tedy laických terapeutů. Poradí vám a jsou vám plně k dispozici svým nadhledem. Máte tím zaručenou odbornou pomoc namísto teoretických profesionálů. Souhlasíte?

Souhlasíte s tím, že laičtí terapeuti vám mohou svým nadhledem pomoci s vašimi problémy, úzkostmi a stresy nejlépe? Jestli souhlasíte, lajkujte článek. Svým lajkem vyjádříte názor: „Souhlasím s tím, že terapeut – bývalý klient – je dobrou volbou a že bych šel za ním pro rady.“

Článkem provázel Honza Tesař, osobní kouč zaměřený na terapii.

Profile photo of Honza

Honza

Osobní kouč a konzultant

Komentáře