Neurologické úrovně změny

Představím vám techniku neurologických úrovní změny.

Ve vaší práci například potřebujete komunikovat… mluvíte s lidmi, píšete e- mailové zprávy a často zjišťujete, že to jde do „nikam“ (jsme na úrovni chování). Pokud vás vaše úspěšná firma pošle na víkendový kurz „Zdokonalování si komunikačních dovedností“, můžete si osvojit potřebné schopnosti. Vaše chování se změní. Lépe komunikujete. Práce vám jde lépe od ruky. Pokud navíc uvěříte, že jste dobří v jednání s lidmi (přesvědčení), začínáte si vytvářet schopnosti, které podporují toto přesvědčení a postupně budete vylepšovat jak své schopnosti, tak chování.

Úrovně změny (na vrcholu je ta nejvlivnější)

PŘESVĚDČENÍ (HODNOTY)

SCHOPNOSTI

CHOVÁNÍ

Ve vyšším levelu měníte nejen své chování a přesvědčení, ale i identitu. Úplně na vrcholu je mise.

Neurologické úrovně změny (náčrt techniky)

MISE (pro koho to děláš?)

 IDENTITA (Kým jsi?)

PŘESVĚDČENÍ/ HODNOTY (Čemu věříš a jakou to má pro tebe hodnotu?)

SCHOPNOSTI (Co umíš?)

Technika je prostorová. Děláte kroky na podlaze od jedné „mety“ k druhé a terapeut NLP si vaše odpovědi pečlivě zapisuje. Vždy vše zopakuje a posunete se dál, kde dostanete další otázku. Pracujeme s podvědomím, velice nenásilně. Odborník by měl znát všechny důležité zákonitosti programování mysli.

„Pomáhám lidem (chování) mám výbornou smyslovou vnímavost (schopnost). Věřím, že jsem výborný terapeut a kouč (přesvědčení, identita) a zároveň si užívám vše kolem. Nyní cítím i parfém svoji nové partnerky, uděláme si úžasný život. Pojedu s ní na dovolenou na Maladivy (mise).“ 

Chystám vlastní video s touto technikou jako ochutnávku 🙂

Opět se těší Honza Tesař

 

Profile photo of Honza

Honza

Osobní kouč a konzultant

Komentáře