Honza Tesař

honza-tesarosobní kouč zaměřený na terapii

osobní koučink a individuální terapie, autor eKnihy Jak jsme se zbavil úzkostí a našel nový život

1. Etapa mého života- Počáteční krize


Rád vidím, když jsou lidé spokojení a zdravě sebevědomí. Když před 10 lety procházím těžší úzkostnou krizí, ještě
nevím, že to není konec nadějí žít naplněný život. Do nemocnice jsem šel dobrovolně. V léčebně je to ohromně těžké. Představte si, jak byste se cítili vy, kdybyste udělali stejnou chybu tak jako já! Já to udělal špatně a stálo mě to kus života. 

Úzkosti přetrvávaly. Zapojuji ještě více vůli, čtu nejrůznější literaturu a snažím se všímat detailů. Všemu chci porozumět a vše prozkoumat. Občas se objeví vize na lepší život, brzdou je však špatný životní styl a nadužívání alkoholu.


2. Etapa mého života- Období stabilizace


V roce 2007 vyhledávám placenou terapeutickou pomoc. Úspěchy v následujících letech jsou neobyčejné. Neopakujte moje předchozí omyly a pokuste se najít vhodného a vstřícného terapeuta nebo osobního kouče.

Víte, že když zůstanete pasivní, snižují se vaše šance na spokojený život o desítky procent?

V roce 2013 potkávám Petra Sedláčka, osobního kouče a prvního skype- trenéra na světě. Se svým kamarádem Čvakim mě podporují a já dopisuji nadějně rozepsanou knihu Jak jsem se zbavil úzkostí. Po  vzoru Petra věnuji tématu osobního koučování. Vzdělávání a psaní textů je výborná terapie. Stabilizuji se! Úzkosti polevují. 

Stále tu jsou i chvíle, kdy se nenávidím za nadměrné pití alkoholu. Mám pocity viny a bojím se například požádat o lépe placenou pozici. 


3. Etapa mého života- Transformace a nový život


V létě roku 2015 se rozhoduji pro zdravý životní styl. Na podzim se hlásím na výcvik profesionálního kouče.

Abstinence a vzdělání mi přináší úplně nový rozměr. Život vnímám v pestrých barvách, mám se více rád a začínám se na svět více usmívat. Jsem sebevědomý a mám jasnou vizi!

Nechci jen koučovat. Vzdělání rozšiřuji o více terapeutický směr a podstupuji první fázi terapeutického výcviku neurolingvistického programování. 

Z obezity se bez diet a velké fyzické aktivity dostávám na normální hmotnost. Můj měsíční příjem se zdvojnásobuje. Svoji práci dělám rád a těším se na každý nový den! 


Psychologie úzkostí

Moje cesta vzdělávání

  • 2001- 2004 VOŠ Jabok, ETF Univerzity Karlovy, obor sociální a pastorační práce (bakalářské studium)
  • 2015- 2016 podstupuji výcvik profesionálního kouče celostního koučování, titul CPC (Certified Professional Coach)
  • v  druhé půlce r. 2016 podstupuji první fázi třístupňového terapeutického výcviku neurolinguistické programování (akreditovaný kurz NLP kouč) 
  • v únoru 2017 pokračuji druhou fází výcviku - kurz NLP Praktikant