Honza Tesař, CPC 

honza-tesarKouč a konzultant

autor eKnihy Po cestě peklem jsem uviděl světlo (aktualizované vydání 2018) známá též pod názvem Jak jsem zbavil úzkostí

1. Etapa mého života- Počáteční krize


Rád vidím, když jsou lidé spokojení a zdravě sebevědomí. Když před 10 lety procházím těžší úzkostnou krizí, ještě
nevím, že to není konec nadějí žít naplněný život. Do nemocnice jsem šel dobrovolně. V léčebně je to ohromně těžké. Představte si, jak byste se cítili vy, kdybyste udělali stejnou chybu tak jako já! Já to udělal špatně a stálo mě to kus života. 

Úzkosti přetrvávaly. Zapojuji ještě více vůli, čtu nejrůznější literaturu a snažím se všímat detailů. Všemu chci porozumět a vše prozkoumat. Občas se objeví vize na lepší život, brzdou je však špatný životní styl.


2. Etapa mého života- Období stabilizace


V roce 2007 vyhledávám placenou terapeutickou pomoc. Úspěchy v následujících letech jsou neobyčejné. Neopakujte moje předchozí omyly a pokuste se najít vhodného a vstřícného terapeuta nebo osobního kouče.

Víte, že když zůstanete pasivní, snižují se vaše šance na spokojený život o desítky procent?

V roce 2013 potkávám p. Sedláčka, osobního kouče. Se svým kamarádem Čvakim mě podporují a já dopisuji nadějně rozepsanou knihu Jak jsem se zbavil úzkostí. Po vzoru Petra věnuji tématu osobního koučování. Vzdělávání a psaní textů je výborná terapie. Stabilizuji se! Úzkosti polevují. 

Stále tu jsou i chvíle, kdy se nenávidím za nadměrné pití alkoholu. Mám pocity viny a bojím se například požádat o lépe placenou pozici. 


3. Etapa mého života- Transformace a nový život


V létě roku 2015 se rozhoduji pro zdravý životní styl. Na podzim se hlásím na výcvik profesionálního kouče.

Abstinence a vzdělání mi přináší úplně nový rozměr. Život vnímám v pestrých barvách, mám se více rád a začínám se na svět více usmívat. Jsem sebevědomý a mám jasnou vizi!

Nechci jen koučovat. Vzdělání rozšiřuji o více terapeutický směr a podstupuji první dvě fáze terapeutického výcviku neurolingvistického programování. 

Z obezity se bez diet a velké fyzické aktivity dostávám na normální hmotnost. Můj měsíční příjem se zdvojnásobuje. Svoji práci dělám rád a těším se na každý nový den! 


Psychologie úzkostí

Moje cesta vzdělávání

2001- 2004 ETF UK, obor sociální a pastorační práce 

2007- 2012 terapie osobního rozvoje u dr. Hlávkové

2015- 2016 výcvik celostního koučování (Certified Professional Coach)

2017   kurz NLP Praktikant- terapeut a kouč neurolingvistického programování

od r. 2018- pracuji jako laický terapeut a externí konzultant pod supervizí Marty Šťastné

2020 psychoterapeutický výcvik 1. ročníkReference

Honza ke mne přišel v červenci s titulem profesionálního kouče a projevil zájem o kurz neurolingvistického programování. Byl velmi ctižádostivý a já jsem dnes ráda za to, že se z Honzy během krátké chvíle stal skvělý kouč NLP a plní si své sny pomáhat druhým. Jsem na něho hrdá 🙂

Marie Michaličkováznámá lektorka a koučka neurolingvistického programování

Odvážím si říct, že spolupráce s Honzou je snem každého, ví naprosto přesně čeho chce dosáhnout a tím pádem je komunikace s ním naprosto jasná a efektivní. Stále se vzdělává a zdokonaluje ve svém oboru, a tak jeho kvalitní servis stále nabývá na kvalitě. Těším se na další spolupráci.

Vladimír JánskýGraphic designer